ShibaSwap Nedir? | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

ShibaSwap Nedir?

DOGE coin furyasından sonra bayrağı devralan Shiba (SHIB) coinin orijinal takas ve ticaret platformu olan ShibaSwap hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

ShibaSwap ismi, diğer takas platformları olan Uniswap, Pancakeswap gibi kripto piyasasında iki tarafın finansal araçlarını takas etme platformu olarak karşımıza çıkar.

Bütün takas platformlarının ödeme ücretleri ve transfer maliyetleri kendi yerel ve dahili tokenleri üzerinden yürütülmektedir. Uniswap borsasında bu kripto para UNI coin’dir. Pancakeswap platformu ise kendisi dahil birçok yerde listelenen CAKE coinin üretici platformudur.

İşte Shibaswap da bu doğrultuda Shiba merkezli bir takas sistemi olarak betimlenebilir.

Shiba’nın sansasyonel yükseliş dalgaları ona “Doge Killer” lakabı takılmasına neden olmuşken, shibaswap’ın da diğer swap platformları karşısında atağa kalkması an meselesidir.

İçindekiler

 1. ShibaSwap Nedir?
 2. ShibaSwap’ta Hangi Coinler Var?
 3. ShibaSwap’ta Ne Yapılır?
 4. ShibaSwap Nasıl Kullanılır?

ShibaSwap Nedir?

ShibaSwap merkezi olmayan, alım satım işlemleriniz için güvenli bir ortam sağlamayı amaç edinen bir kripto para takas mecrasıdır.

Bu platform üzerinde gas ücretlerini SHIB coin ile ödeyebilir, ödül ve faiz getirilerini de SHIB coin şeklinde kazanabilirsiniz.

ShibaSwap anonim bir takım tarafından hizmete sunulan SHIB paralarınızı stake etmek ve daha sonrasında ödüllendirilmelerini sağlayan merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır.

Bir tür DAO (decentralised automatic organization) niteliği taşıyan shibaswap türkçeleştirilmiş haliye merkezi olmayan otomatik bir dijital organizasyon kümesi hatta işlemler kümesidir.

ShibaSwap’ta Hangi Coinler Var?

ShibaSwap henüz yeni bir kripto para takas platformu olmasına rağmen daha kısa sürede ellinin üzerinde coinin listelemesini yapmış ve bunların alım satım işlemlerini hizmet yelpazesine eklemiştir.

İşte arama çubuğuna yazarak, ShibaSwap üzerinden arayabileceğiniz, alınıp satılabilen en popüler coinlerden bazılarının kısaltmaları şöyledir:

 • SUSHİ
 • DAİ
 • BONE
 • COLLAR
 • UNİ
 • ELON
 • UFO
 • VXV
 • SNX
 • MATIC

ShibaSwap 2021 yılının temmuz ayında piyasaya sürüldükten sonra, SHIBA INU, LEASH ve BONE coinlerle ilişkili olduğu için bu kripto paralara yatırım yapan yatırımcılarını güldürmüştür.

ShibaSwap’ta Ne Yapılır?

ShibaSwap aslında farklı kripto paralar içerse bile temelde bütün kripto takas uygulamalarıyla temel hizmetleri sunar.

Ancak bazı noktalarıyla bu temel işlevler konusunda ayrışır:

 • Tabi ki ShibaSwap kendine has oran ve işlem çiftleriyle kripto para takası yapabileceğiniz bir platform olarak temel düzeyde kullanılabilir.
 • Mesela UniSwap ve PancakeSwap gibi platformlar öncelikle bir takas mecrası olarak piyasaya çıkmış ve sonrasında küçük bakiyelerinizi çevirebileceğiniz ya da borsanın kendi üzerinden stake yaparak kar elde edebileceğiniz UNI ce CAKE coinlerini üretmişlerdir.
 • Ancak ShibaSwap platformu hali hazırda zaten kendi değerini birkaç kez katlamış, birçok borsada devasa işlem hacimlerine ulaşmış bir popüler coin zaten varken kurulmuştur. Yani zaten olan ve çeşitli borsalarda stake edebileceğiniz bir coinin daha karlı stake edilmesine olanak tanımıştır.
 • Ayrıca ShibaSwap üzerinden çeşitli etkinliklere katılarak SHIB coinler şeklinde ödüller de kazanabilirsiniz.
 • Sadece SHIB değil ShibaSwap ekosistemi üzerinde BONE ve LEASH coinler de stake edilebilmektedir.

ShibaSwap Nasıl Kullanılır?

ShibaSwap kullanmak normalde Binance ya da Gate io gibi takas platformu değil de kripto para borsası niteliği taşıyan uygulamaları kullananlar için karmaşık gelebilir.

Ancak kısa bir göz atmayla meselenin aslında o kadar da göz korkutucu olmayacağı anlaşılacaktır.

Şu adımları izlemeniz ShibaSwap kullanmaya başlamanız için rahatlık sağlayacaktır:

Mevcut durumda herhangi bir bilgisayarın internet tarayıcısına girerek shibaswap.com adresine gidebilirsiniz.

Bu resmi internet sitesinin ana sayfasında hem yapabileceklerinizi hem de sağ üst tarafta menü üzerinden ulaşabileceğiniz veriler bulunmaktadır.

Menu butonun hemen yanında “connect wallet” düğmesine tıkladığınızda üç çeşit cüzdanı bu platforma entegre edebileceğinizi göreceksiniz:

 • Install Metamask
 • Coin Base Wallet
 • Wallet Connect

Eğer bu tarz bir cüzdanınız yoksa bu cüzdanları sunan platformların internet sitelerinden oluşturabilir ya da mobil uygulamalarını indirebilirsiniz.

Son adımda ShibaSwap ile cüzdanınızı entegre ettiğinizde, artık cüzdanındaki geçerli işlem çiftlerinde olan coin ve tokenlerinizi istediğiniz gibi karlı biçimde takas edebilirsiniz.

Ya da zaten halihazırda bir SHIB coin holder’ıysanız cüzdandaki Shiba’ları stake ederek rahatça uzun vadeli yatırımınızın kendi kendine faiz vermesini izleyebilirsiniz.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Formu doldurun ve hemen sizi arayalım.