En Büyük Kripto Bitcoin ile İlgili Bomba Tahmin! | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

En Büyük Kripto Bitcoin ile İlgili Bomba Tahmin!

Bitcoin ve diğer kriptolar bir süredir yatay bir performans sergiliyor. Peki kripto paraların lokomotifi Bitcoin nasıl ilerleyecek? Kripto para uzmanının tahminini hep beraber inceleyelim.

Kripto paralar son senelerde yatırımcılıkla ilgilenenlerin gözdesi durumunda. Bitcoin ve altcoinlerin hareketleri dikkatle takip ediliyor. Daha erişilebilir olan altcoinlerin uzun vadede yüksek getirisi olabileceği düşünülüyor. BTC yatırımcılarıysa daha küçük zaman dilimlerinde yüksek kazançlar elde ediyor. Uzun süre yükseliş trendinde devam ederek yatırımcının yüzünü güldüren Bitcoin bir tökezleme ardından yeniden toparlanma dalgasına girdi. TSİ 40 bin dolarlık direnç bölgesinin üstüne çıkmayı başardı. Durum böyle olunca uzmanlardan yıl sonu tahminleri de art arda geldi. BTC yeni haftaya 38 bin dolara kadar düşerek başlamıştı. Hemen ardından güçlü bir toparlanma sürecine girdi ve kırk bin üzerine çıktı. Bitcoin’in bu düşüşünden altcoinler de nasibini aldı ve deneyimsiz yatırımcılardan ardı ardına panik satışlar geldi. Kripto Para Uzmanı Altuğ İşler, yüksek enflasyon gündemde olduğu sürece BTC’de yaz zamanlarına doğru yükseliş yaşanacağını belirtti. Uzman İşler, “Enflasyon bir dünya gerçeği. Yatırımcı parası eridikçe korumak için çare arıyor. Bu ortamda Bitcoin için ciddi düşüş beklemiyorum. Eğer enflasyonla gerçekten bir mücadele başlarsa Bitcoin’de bir ayı sezonu görülebilir. Haziran’a kadar 40 bin dolar üzerinde olduğumuz sürece 50 bin dolarları da göreceğimiz düşüncesindeyim” dedi.

 

Panik Satışı Zarar, Sabır Yarar Getirecek

En büyük kaybın her yükselişte alıp, her düşüşte satmak olduğunu belirten İşler, “Kripto piyasası volatil bir piyasa, bu bir gerçek. Çelik gibi sinirleriniz olmalı, belli bir zaman hedefi koymadan hareket etmelisiniz. BTC kontrat işlemlerinin herhangi bir spotta karşılığı yok. Bundan dolayı bu yıl izin verilebilecek bir kontrat ile Bitcoin seneyi muhtemelen 80 bin dolara yakın kapatabilir” dedi.  

Düşen Bıçak Tutulmaz

Hobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü konu ile ilgili, “ Düşen bıçak tutulmaz” diyerek işi kumara çevirmemek gerektiğini vurguladı. Süllü “Bitcoin’in biraz aşağı düşmesi sizde stres yaratabilir, fakat çevrenizde duyduğunuz BTC zenginleri bir gecede olmadı. Bunlar birkaç yıl beklemenin getirisi. Düşüşlerde yatırım yapılırken maliyeti azaltıp vadeyi artırmak avantaj yaratabilir” şeklinde açıklama yaptı.

 

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Formu doldurun ve hemen sizi arayalım.