Boğanın Hikayesi | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Boğanın Hikayesi

Miami'de gerçekleşen Bitcoin 2022 zirvesinde gündem olan boğanın hikayesi nedir?

Geçtiğimiz hafta ABD’de gerçekleşen Miami Bitcoin 2022 etkinliği binlerce Bitcoin destekçisinin katılımıyla büyük ilgi gördü. Etkinlik süresince en dikkat çekici şeylerden biri ise boğa heykeli oldu. Boğanın hikayesi birçok kişi tarafından merak ediliyordu. O boğanın hikayesini sizler için araştırdık. Peki Bitcoin ve kripto para sektörünün sembolü olan boğanın hikayesi ne?

Wall Street’teki ikonik Charging Bull’dan esinlenerek yapılan Miami Bull, ABD merkezli firma olan TradeStation tarafından geliştirildi. Boğa heykeli önünde demeç veren firma yetkilisi James Putra, “amacımız, heykelin Miami fintech ve bu sektörün sambolü haline gelmesi ve burayı küresel sahnede taçlandırmaya yardımcı olmaktı” diyerek boğanın hikayesinden bahsetti.

Transformers serisinde yaptıklarıyla bilinen Furio Tedeschi de dahil olmak üzere bir grup stratejist ve sanatçıyla heykelin planlamasını yapan Putra, ve ekibi bu heykel için 8 aydır çalışıyordu. Transformers serisinden yola çıkarak ortaya çıkarılan bu eser, etkinlik boyunca oldukça fazla ilgi gördü. Boyutu 3.5 metre, ağırlığı yaklaşık 1.5 ton olan Miami Boğasının maliyeti bilinmiyor.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Formu doldurun ve hemen sizi arayalım.