Deneyimli Finans Uzmanı Saadet Büyük Kripto Zirvesine Renk Kattı | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Deneyimli Finans Uzmanı Saadet Büyük Kripto Zirvesine Renk Kattı

Perihan Tantuğ, Atilla Yeşilada, Tuğberk Çitilci gibi alanında uzman profesyonellerin sahnede misafir edildiği bu etkinlikte, Saadet Büyük’ün enerji dolu, güler yüzlü takdimi ve konuşmacılarla olan diyalogları zirveye ayrı bir renk kattı.

The Wolf of Cyrpto ismiyle 29 Ocak 2022 günü ikincisi düzenlenen, teknik analiz ve yatırım eğitimleriyle tanınan İşternet’in, “kripto para yatırımcı zirvesi” yine ufuk açıcı olduğu kadar eğlenceli ve dinamik bir etkinlik olarak oldukça beğeni topladı.

İstanbul, Şişli’de yer alan Radisson Blu Hotel ev sahipliğindeki İşternet kripto para yatırımcı zirvesi aynı zamanda adıyla müsemma ikonik bir takım elbiseli kurt simgesiyle tanıtılıyor. Ancak ilgi çekici ikonun ve daha da önemlisi faydalı bilgilerin hepsini daha da keyifli hale getiren detay yine Saadet Büyük’ün moderatörlüğü oldu.

Konuşmacıların sıklıkla sorular yönelttiği ve düşüncelerini sorduğu Saadet Büyük, özellikle Dr. Atilla Yeşilada tarafından aldığı şaka ve yorumlarla katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Ekonomist, akademisyen, porföy yöneticisi konukların konuşma yapacağı bir etkinlikte moderatörlük oldukça zor ve incelik gerektiren bir pozisyon olarak görünse de Saadet Büyük’ün de bir finans uzmanı olması zirvenin akıcı ilerlemesinde önemli rol oynadı.

Saadet Büyük Kimdir?

Saadet Büyük yatırım bankacılığı alanında yöneticilik yapmış bir ekonomist, aynı zamada bir fon kurucusudur. Ekonomi alanında köşe yazarlığıda yapan tecrübeli finans uzmanı; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü’nü yüksek başarıyla tamamladıktan sonra, Yeditepe Üniversitesi bünyesinde MBA (Master of Business Administration; İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) derecesi de almıştır.

2001 yılında iş hayatına atılan Büyük, o tarihten itibaren sektörünün öncü kuruluş ve bankalarında birden çok görevde bulunmuştur. Bankeuropa, Banco Comercial Portugue, Citibank ve İtalya merkezli bir portföy yönetimi şirketi de dahil olmak üzere çok uzun dönemler boyunca üst düzey  tecrübe kazanmış Saadet Büyük’ün başlıca uzmanlık alanları şunlardır:

  • Hazine ve Türev Piyasa İşlemleri
  • Sermaye Piyasası Ürünleri
  • Yatırım ve Tasarruf
  • Yatırım Danışmanlığında Ulusal ve Uluslararası Farklar

Saadet Büyük'ün Çalışma Alanları

Saadet Büyük, İşternet bünyesinden finans uzmanlığı yapmasının yanısıra, zirvedeki tecrübe kokan moderatörlüğüne dair de bir arka plana sahip.

“Ekonomide Saadet” programıyla birçok önemli profesyoneli (ekonomist, akademisyen, gazeteci) konuk eden ve ekonomi programlarının pratiklerine hâkim olan Saadet Büyük, bunların yanısıra hem bireysel düzeyde hem de kurumsal seviyede danışmanlık hizmetleri de sunmakta. Buradaki önemli detay ise sunumu yaptığı bu programın yapımcılığını da kendisinin üstlenmesidir.

Çeşitli televizyon ve radyo konularında yorumculuk yapan Saadet Büyük, şirketler için kur riski ve döviz oynaklığından korunma yöntemlerini kapsayan eğitimler de vermekte.

İş Dışı Tecrübeler

Saadet Büyük oldukça verimli ve dolu bir kariyere sahip olmasının yanısıra, gayet aktif bir sivil toplum katılımcılığı da yapmaktadır. Bu noktada sadece üyesi olduğu kuruluşları sıralamak bile ne demek istediğimizi yeteri kadar gösterecektir:

  • Türkiye Futbol Vakfı Yönetim Kurulu
  • Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
  • Ekonomi Gazetecileri Derneği
  • Türkiye Finans Yöneticiler Vakfı

Ayrıca “erkek ve kadınların risk algılarındaki farklılıklar” gibi ilgi çekici konularda da fikirler üreten Büyük, finansal okur yazarlığın geliştirilmesi adına seminerlere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Formu doldurun ve hemen sizi arayalım.